Нотр-Дам де Парі загасили: як собор Паризької Богоматері виглядає після пожежі

Вогонь знищив шпиль і дах знаменитого католицького храму. Постраждали також несучі конструкції й унікальний інтер’єр. Загасити пожежу вдалося лише до ранку.

Президент Франції Еммануель Макрон, побувавши на місці пожежі, заявив, що гіршого вдалося уникнути. Були серйозні побоювання, що вогонь повністю знищить собор. Проте пожежники все ж змогли взяти полум’я під контроль. Стіни храму вистояли. Вціліли й дві високі вежі та фасад. Представник собору також запевнив, що полум’я не дісталося до священних християнських реліквій — Тернового Вінця Ісуса Христа і частини Хреста, з якого зняли розп’ятого Спасителя.

Макрон пообіцяв відновити собор Паризької Богоматері. Він заявив, що організовує міжнародну кампанію зі збору коштів на реставрацію храму.

«Нотр-Дам — це наша історія, наша література, частина нашої душі, місце найбільших наших подій, епідемій, наших війн … епіцентр наших життів. Нотр-Дам продовжує горіти, і я знаю, яку гіркоту і трепет відчувають зараз дуже багато наших земляків. Однак сьогодні я б хотів сказати також і про надію. Ми побудували цей собор понад 850 років тому, ми побудували його і протягом століть розширювали й покращували його. І сьогодні я з упевненістю заявляю: ми відновимо його всі разом! »- заявив Макрон.

Схожі новини