Чоловік підпалив себе на сесії Бердичівської міськради (ВІДЕО)

У Бердичеві на Житомирщині місцевий підприємець Володимир Синявський зробив самопідпал в знак протесту проти того, що міська влада перешкоджає його бізнесу. Інцидент стався вранці 14 червня після відкриття сесії міської ради.

Після спроби самоспалення чоловік потрапив в реанімацію. З опіками до лікарні забрали й місцевого депутата Валерія Шелепу, який намагався загасити полум’я.

Підприємець давно відомий в Бердичеві. Раніше він займався ресторанним бізнесом: мав кафе “У пані Новак” і ресторан “Наяда” на території міського пляжу. За останній ресторан підприємець кілька останніх років судився з орендарем, якому сам же віддав приміщення в суборенду.

У міськвиконкомі знали про цей конфлікт і намагалися його вирішити. Для цього і викликали обох підприємців на засідання виконкому, щоб вони помирилися, але Синявський тоді НЕ прийшов. Тому в виконкомі попередили обох, що договір оренди буде скасований вже через півроку.

“Людині (Синявський) не продовжили договір оренди, тому що надали об’єкт другій людині. Підприємець почав будувати на міському пляжі громадський туалет. Але днями приїхали люди й почали там все ламати. Що стосується цієї ситуації зараз тривають суди”, – розповів  депутат Бердичівський міської ради Станіслав Лужанський.

Підприємець звернувся до суду відносно того, що йому міськвиконком продовжив оренду не в 3 роки, а на 6 місяців, і виграв цей суд, а потім апеляційний. Зараз справа знаходиться в касаційному суді. Людина вже доведено до відчаю, тому що у нього сезонний бізнес, він стоїть,
– додав Станіслав Лужанський.

Зараз в будівлі міськвиконкому правоохоронці проводять слідчі дії, туди прибули представники прокуратури, опитують свідків і описують їх дії.

На початку сесії Синявський підійшов до мікрофона і почав звинувачувати міського голову в перешкоджанні його підприємницької діяльності на міському пляжі. Мер попросив чоловіка присісти, мовляв, зараз ми приймемо порядок денний і дамо вам можливість виступити.

Однак підприємець на слова не звернув уваги, відкрив маленьку пляшечку і вилив вміст собі на голову, руки. Коли чоловік дістав запальничку, депутат міської ради Шелепа відразу кинувся до нього, вибити її з рук підприємця, але не встиг. Вогонь миттєво охопив руки, обличчя і передню частину тіла Синявського. А у Шелепи, який підбіг в цей момент, загорілася права рука.

Люди в залі почали кричати. Палаючий підприємець кинувся в сторону, зірвавши з себе одяг. Депутати взялися гасити його водою з пляшок, а футболку — згодом і вогнегасником.
Депутат з палаючої рукою вибіг із залу. Решта присутніх встигли відскочити від полум’я і від стільців, які падали на підлогу і могли когось травмувати.

Очевидці викликали поліцію, швидку допомогу та рятувальників. Першу допомогу надавали Шелепі, а Синявського довелося ще й шукати, тому що після інциденту він вибіг і сів на лавочку на Центральній площі. Згодом обох відвели в карету швидкої допомоги й відвезли в лікарню.

Депутат Шелепа отримав 8-10% опіків правої руки й знаходиться в травматологічному відділенні лікарні, де йому надають всю необхідну допомогу.

У Синявського — поверхневі опіки обличчя, двох рук, передньої стінки грудної клітки й частково живота. Площа опіків — близько 20% всього тіла. Чоловік знаходиться в реанімаційному відділенні, де йому проводять ін’єкції й детоксикацію.

 

Схожі новини