Рятувальники звертаються до аграріїв, аби забезпечити пожежну безпеку на полях!

Цього року жнива підготували непрості випробування. У найгарячішу пору не обійшлося без втрат на полях.
Зокрема, на Житомирщині зареєстровано 3 пожежі на полях із зерновими загальною площею 8,5 гектарів. Неодноразово горіла й стерня та солома. Також вогнеборці ліквідовували загоряння комбайнів у Новоград-Волинському та Ємільчинському районах. 

– У напружений час жнив до пожежі може призвести найменша необережність із вогнем у хлібних масивах: кинутий недопалок, іскри від працюючої зернозбиральної техніки, зерновий пил, намотування соломи на деталі, потрапляння її на нагріті частини техніки та спалювання сухої рослинності поруч із зерновими посівами, – розповів виконуючий обов’язки заступника начальника Управління із запобігання надзвичайним ситуаціям Олександр Молодковець. 
– Не можна забувати й про те, що приборкати пожежу на полі дуже складно. Нерідко ліквідовувати їх доводиться із залученням значних сил рятувальних підрозділів, а значить і затратами значних матеріальних засобів й людських ресурсів. Ми не застраховані від випадків пожеж в цей період, але зробити все можливе, аби не допустити чи вчасно з мінімальними збитками ліквідувати загоряння – безумовно зобов’язані.

Звертаючись до хліборобів та керівників усіх ланок, Олександр Молодковець наголосив на необхідності забезпечити суворий контроль за дотриманням протипожежних вимог у місцях збирання, переробки та зберігання продукції нового врожаю. Забезпечити необхідними первинними засобами пожежогасіння усю техніку, яка залучається до жнив та провести додаткові протипожежні інструктажі з навчанням персоналу діям у випадку виникнення пожеж. На період жнив необхідно організувати чергування у полях техніки, пристосованої для цілей пожежогасіння, що дозволить оперативно розпочати гасіння до прибуття підрозділів ДСНС і запобігти швидкому поширенню вогню. Також важливо щоденно проводити очистку двигунів і агрегатів комбайнів від пилу і бруду та перевіряти справність усієї техніки, яка виходить у поле.

Керівникам об’єктів до прибуття підрозділів державної пожежної охорони слід забезпечити:
– прибуття відповідальних осіб, локалізацію місця пожежі;
– евакуацію із зони вогню людей та техніки;
– організацію гасіння пристосованою технікою, первинними засобами пожежогасіння;
– забезпечити надходження додаткових засобів пожежогасіння, організувати підвіз води до місця пожежі;
– чергування в місцях гасіння пожежі.

Рятувальники звертаються до керівників сільгосппідприємств та населення з проханням не використовувати відкритий вогонь та не розводити багаття у пожежонебезпечний період, заборонити спалювання стерні і поживних залишків. Не допустити пожеж у період жнив і зберегти вирощений врожай — наш спільний обов’язок!

У ДСНС України у Житомирській області


Схожі новини