Пенсію можна призначити через інтернет: як це зробити безкоштовно

Пенсійний фонд України (ПФУ) представив широкій громадськості новий проєкт «Е-пенсія» (призначення пенсії в «один дотик»). Новий сервіс ПФУ дозволить подавати необхідні для призначення пенсійних виплат документи та заяву в електронному вигляді — без черг і нервів. Послуга з подачі документів про призначення пенсії онлайн є абсолютно безкоштовною.

Голова правління Пенсійного фонду України Євген Капінус розповів, як це зробити:

– по-перше, проєкт розрахований на людей, які вміють користуватися комп’ютером. Тому вони легко зможуть знайти портал Пенсійного фонду за адресою portal.pfu.gov.ua;

– по-друге, більшість операцій на порталі здійснюється тільки за наявності електронного цифрового підпису (ЕЦП). Зокрема, подати заяву про призначення пенсії без неї не вийде;

– якщо ви просунутий користувач ПК і у вас є ЕЦП, тоді послуга «Е-пенсія» – для вас. Вона розрахована якраз на майбутніх пенсіонерів, а не на тих, хто вже перебуває на заслуженому відпочинку.

Голова ПФУ Євген Капінус також підкреслив, що для людей, далеких від комп’ютера, все залишиться, як і раніше: всі відділення обслуговування громадян продовжують працювати в штатному режимі, і людина завжди зможе особисто подати заяву на оформлення пенсії, відвідавши сервісний центр Пенсійного фонду.

Раніше в Пенсійному фонді України (ПФУ) повідомили, що найближчим часом українцям масово перерахують пенсії. Це пов’язано зі змінами в законодавстві. Відзначається, що ПФУ має намір провести всі перерахунки в автоматичному режимі.

Схожі новини