В Україні набув чинності закон про штрафи за їзду на «євробляхах»: що важливо знати водіям

Вже  з  22 серпня, в Україні поліція матиме право зупиняти та штрафувати водіїв, які користуються автомобілями на “євробляхах”. Для зміни цієї норми закону необхідно відповідне рішення Верховної Ради, яка почне роботу тільки з 29 серпня. Про це нагадують в “Авто Євро Силі”.

У спільноті власників авто на іноземній реєстрації наголошують, що єдина перепона для штрафів – відсутність наказу про обмін інформацією між поліцією та митницею, який повинен бути затверджений Мін’юстом. Без такого механізму, на думку юристів, штрафи та вилучення авто на “євробляхах” будуть незаконні.

Таким чином, з 22 серпня поліцейські зможуть зупиняти авто з іноземною реєстрацією. Втім, для цього має бути причина – порушення правил дорожного руху чи інформація від митниці про те, що авто знаходиться на території країни незаконно. В цьому випадку водію буде загрожувати штраф у розмірі від 8,5 тисяч грн. За повторне порушення авто можуть конфіскувати та виписати штраф в розмірі 17 тисяч грн. Однак поки що у поліцейських доступу до митної бази немає, тому цю інформацію вони зможуть отримати лише під час спільних рейдів з ДФС або після того, як доставлять порушника з машиною до однієї з митниць.

В “Авто Євро Силі” вважають, що у перший день роботи Верховної Ради нового скликання народні депутати не проголосують за зміни до закону про розмитнення. Закон про відтермінування штрафних санкцій до кінця поточного року може бути проголосований лише на початку вересня. До цього часу фактичним власникам авто на “євробляхах” радять не користуватись своїми транспортними засобами.

Схожі новини