17 вересня ПЦУ проведе в Бердичеві спільну молитву та вшанує пам’ять ікони Пресвятої Богородиці “Неопалима Купина”

 9:30 – Зустріч Владики;

Архієрейська Божественна літургія;

Молебень перед іконою Божої Матері «Неопалима Купина».

Запрошуємо всіх долучитися до спільної молитви!

АДРЕСА: м.Бердичів, вул.Червона 28 а (мікрорайон Рафінадного заводу)

Ікона Божої Матері «Неопалима Купина»

 Неопалима Купина  – одна з найвідоміших чудотворних ікон Богоматері. В основі її зображення – біблійне оповідання про явище пророку Мойсею на горі Хорив (Синай) палаючої купини або куща, який не згоряє. Богослови розтлумачили його як прообраз Богоматері.

У православному мистецтві «Неопалима Купина» зображувалася у вигляді палаючого куща з укладеним у ньому образом Богоматері та уклінним пророком Мойсеєм перед ним. В 16 столітті виникла символіко-алегорична композиція з поясним зображенням Богоматері з Немовлям Іісусом на руках. Вона оточена небесними сферами і двома перехрещеними прямокутниками з витягнутими загостреними кутами (утворюючими восьми кінцеву зірку), заповненими небесними силами, які славословлять та  поклоняються Богоматері і ангелами стихій – роси, грози, мороку, морозу, льоду, вогню зі старозавітними прообразами Богоматері на її зображенні і в кутах ікони, які супроводжуються написами.

Неопалима Купина вважається покровителькою рятувальників, зокрема, пожежних.

Тропар

Иже в Купине, огнем горящей и несгораемей, показавый Моисеови Пречистую Твою Матерь, Христе Боже, огнь Божества неопальне во чреве Приймшую и нетленну по Рождестве Пребывшую, Тоя молитвами от пламене страстей избави нас и от огненных запалений град Твой сохрани, яко Многомилостив.

Схожі новини