Незабаром розпочнеться монетизація  пільг на оплату житлово–комунальних послуг

З 1 жовтня 2019 року, за словами пресслужби Міністерства соціальної політики в Україні, нарешті, стартуватиме монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Що таке монетизація і хто може розраховувати на неї?

Монетизація – це безповоротна допомога держави населенню України в оплаті житлово – комунальних послуг.

Головним критерієм, задля  нарахування та отримання субсидії громадянами України, яким буде керуватися держава є розмір офіційного щомісячного прибутку людини. Звернімо увагу ще й на те, що комунальна субсидія буде надаватися з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців. Тобто, виходить, що це термін з 1 травня по 30 вересня (на неопалювальний сезон –авт.) та на опалювальний сезон — з 1 жовтня по 30 квітня. Що нового? Нововведенням стане те, що відтепер виплати відбуватимуться на вибір пільговика в готівковій, а також безготівковій формах.

Зауважимо, що виплати в безготівковій формі буде встановлено «за замовчуванням», тобто надаватимуться всім потребуючим в автоматичному режимі через «Ощадбанк». пільги в безготівковій формі надаватимуть усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через “Ощадбанк”. Дана система виглядатиме наступним чином: банк буде вести єдину базу з обліку та персоніфікації людини (для кожної людини сума виплати буде встановленою в індивідуально), одразу після того, “Ощадбанк” здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та банком – платником. Якщо хочу отримувати розрахунок готівкою?

У такому випадку, кожен пільговик має право подати особисту заяву до органів соціального населення області. З цього виходить, що ці органи формуватимуть щомісяця (до 25 – числа) реєстр охочих та передаватимуть ці дані до Міністерства соціальної політики.

Також, у випадку, якщо в одному житловому приміщенні право на пільги мають кілька пільговиків, розрахунок суми пільги здійснюється одному із таких пільговиків, який має право на більший за розміром відсоток знижки з оплати житлово-комунальних послуг, з урахуванням розміру пільг інших пільговиків. 

Схожі новини