У Бердичеві за участі іноземних послів вшанували пам’ять жертв Голокосту

У Бердичеві вшанували пам’ять жертв Голокосту та у рамках Міжнародного проєкту «Захистимо пам’ять» відкрили тематичну експозицію, яка складається із 5 меморіальних стендів.

Церемонія відкриття виставки відбулась вчора, 16 вересня, під час вшанування 78-ї річниці Голокосту. До меморіальних заходів долучились Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон, Надзвичайна і Повноважна Посол Федеративної Республіки Німеччини у Києві Анке Фелдхузен, радник з політичних питань Посольства США у Києві Самуель Фонтело, заступник голови ОДА Ярослав Лагута, міський голова Василь Мазур, представники міжнародних організацій з Ізраїлю, Польщі, Німеччини, Австралії, Канади і США.

У Бердичеві за участі іноземних послів вшанували пам’ять жертв Голокосту

Учасники заходу ознайомилися з Музеєм єврейства та всі разом вшанували пам’ять жертв Голокосту. До експозиції у Бердичеві, який реалізували в рамках Міжнародного проєкту «Захистимо пам’ять», входить 5 тримовних меморіальних стендів (українською, англійською та івритом). Серед них: «Єврейський Бердичів», «Голокост», «Сімейні історії» родин Бурменко та Вайншельбойм, які ілюструють усю трагедію Голокосту, «Карта» з місцями пам’яті Голокосту у Бердичеві та його околицях.

Крім цього, церемонія відкриття місця пам’яті пройшла у с. Хажин Бердичівського району. Міжнародний проєкт «Захистимо пам’ять» Фонду «Меморіал убитим євреям Європи» має на меті облаштування місць масових поховань єврейських та ромських жертв німецької окупації, а також створення поруч з ними місць пам’яті та інформації. У червні цього року відбулось відкриття перших 6-ти місць пам’яті у рамках проєкт, загалом у вересні запланували відкрити ще 9 таких меморіалів – у с. Плисків (два місця), с. Вахнівка (два місця), с. Чуків, с. Самгородок, м. Липовець, с. Хажин та с. Бараші.

Довідково: 15-16 вересня 1941 року – трагічна сторінка в історії м. Бердичів. За два дні було знищено майже 19 тис. населення. Ця трагедія – перший масовий геноцид єврейського населення, здійснений в Європі. Загалом за два з половиною роки окупації міста знищено 38,5 тис. осіб, з них майже 30 тис – євреї.

Схожі новини