Верховна Рада ухвалила закон про перевірку субсидіантів та пенсіонерів

17 жовтня 2019 року на сайті Верховної Ради з`явилася заява про те, що колективним депутатським рішенням в 249 голосів було підтримано підписання Закону України №1231 «Про верифікацію та моніторинг державних виплат».

Про це повідомило інформаційне управління апарату Верховної Ради на офіційній веб-сторінці парламенту України наступним чином:

«Прийнято Закон “Про верифікацію та моніторинг державних виплат”. Цей Закон визначає правові та організаційні засади здійснення верифікації та моніторингу державних виплат в Україні. Метою цього Закону є підвищення адресності державних виплат, сприяння розбудові системи соціального забезпечення, а також забезпечення ефективного використання бюджетних коштів.

Крім цього, Законом врегульовуються основні питання збору, обробки та аналізу інформації, отриманої від суб’єктів надання інформації, а також визначено основні етапи верифікації та перелік інформації, яка використовується для здійснення верифікації та моніторингу державних виплат»,- зазначається в офіційному повідомленні.

Ознайомившись із термінологічним апаратом документу, розуміємо, що під категорію «державні виплати», підпадають пенсії, допомоги, пільги, субсидії, соціальні стипендії, інші виплати, що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів та  фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування.

Основна мета ухваленого Закону:

Згідно із текстом прийнятого документа, дізнаємося, що в майбутньому його головним завданням та покликом стане підвищення адресності державних виплат громадянам України, сприяння розбудові системи соціального забезпечення, а також забезпечення ефективного використання бюджетних коштів країни. Тому,  для якнайшвидшої реалізації прийнятого Закону в Україні буде створено центральний орган виконавчої влади, що забезпечить формування та реалізацію державної фінансової та бюджетної політики під час здійснення повноважень по верифікації та моніторингу державних виплат.

Порядок проведення державної перевірки:

Верифікація державних виплат буде здійснюватися спеціально призначеними контролюючими  органами за допомогою інформаційно-аналітичної методики, що являє собою автоматизовану систему накопичення, обробки та аналізу інформації, отриманої від суб’єктів надання інформації. Простіше кажучи, це  реалізація комплексу заходів щодо збору, проведення аналізу і порівняння параметрів інформації, а також виявлення невідповідності даних в автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних.

Ключові моменти:

  • Усі отримувачі державних виплат будуть охоплені автоматичною перевіркою наданої громадянином інформації, без можливого людського втручання, шляхом перевіряння даних з державних реєстрів та баз даних;
  • Додаткова перевірка органами, які здійснюють державні виплати, буде проводитися тільки стосовно тих, щодо кого було виявлено недостовірність даних, поданих особою при призначенні державних виплат;

    За результатами верифікації, Міністерство фінансів України надаватиме лише рекомендації,  стосовно результатів перевірки. Тобто повідомляти відповідні органи про виявлені невідповідності даних або про необхідність їхнього усунення в різних автоматизованих інформаційних системах, реєстрах базах даних.

Насамкінець зазначимо, що повноваження щодо встановлення порядку здійснення верифікації державних виплат й визначення  порядку адміністрування інформаційно-аналітичної платформи перевірки наданих громадянами України, інформації покладено на Кабінет міністрів України.

Схожі новини