Громадськість вшанувала пам’ять визволителів Бердичева у роки Другої світової війни. Фото

Десятки військових з’єднань брали участь у цій запеклій боротьбі, за що їм було присвоєно найменування «бердичівських». Тоді, у 1944 році, 911 днів і ночей Бердичів перебував в окупації, але боротьба ні на хвилину не вщухала, а близько 8000 тисяч бердичівлян билися проти ворога на фронтах, у підпіллі, в партизанських загонах. Нацисти за час окупації по-звірячому закатували та знищили 38 536 наших земляків, в тому числі практично усіх осіб єврейської національності. Багатьох людей було вивезено на каторгу до Німеччини, значного руйнування зазнали галузі промисловості, культури, освіти, житлові будинки були знищені.

Незважаючи на це, жителі Бердичева гордо вистояли у воєнні роки і пережили повоєнні роки, відновивши наше місто. Цей подвиг для кожного з нас є безцінним. Історію про мужність і героїзм тодішніх воїнів усі пам’ятають і передають з покоління в покоління. Нині хлопці і чоловіки, котрі стоять на захисті своєї країни, повторюють звитягу своїх предків і впевнено стверджують, що в дитинстві, слухаючи розповіді ветеранів тієї війни, багато в чому мріяли бути схожими на них, бути такими ж відважними, хоробрими, сильними.

Сьогодні серед живих залишився лише один визволитель Бердичева – почесний громадянин міста Микола Калинський,  Проте містяни завжди і з глибокою шаною пам’ятатимуть про славних воїнів-переможців у найбільшій і найжахливішій в історії людства війні. Слова вдячності сьогодні під час зібрання громадськості біля пам’ятника «Визволителям міста Бердичева» та меморіалу «Слава Героям!» лунали від міського голови Василя Мазура та командирів військових частин, що дислокуються у місті. Хвилиною мовчання та покладанням квітів бердичівляни вшанували пам’ять героїв-визволителів.

Схожі новини