Тетяна Бойко – єдина із Бердичева – яка складала ЗНО для вчителів

Спробувати власні сили у пілотному проєкті Міносвіти – першій сертифікації вчителів початкових класів – вирішила вчитель НВК №10 Тетяна Бойко.
Вона, у числі 25-ти освітян області та єдина із Бердичева, склала, ще й успішно, запропоновані іспити. Їй, як регіональному тренеру нової української школи, каже, було цікаво спробувати інновації особисто, аби знати напевне, про що розповідати колегам.
“Яким був процес проходження вчительської сертифікації, чому не всі змогли успішно її пройти (із 32 лише 25 освітян області), які були труднощі та чому варто все-таки спробувати власні сили?” – відповіді на ці та інші запитання, вважаємо, цікаво буде почути колегам-вчителям від, так би мовити, «першопрохідця» у цій справі – вчителя Тетяни Бойко.

Третім етапом було так зване ЗНО для вчителів, котре проходило в обласному центрі. Умови, зі слів учителя, максимально наближені до ЗНО випускників. На сотню тестових запитань виділялось 3 години. Із 32 освітян 25 змогли успішно пройти сертифікацію. Серед прикрих помилок колег Тетяна Миколаївна називає й ті випадки, коли забули завантажити портфоліо.

Принагідно запитуємо у вчителя про її особистий результат на ЗНО, хоч, звісно, і не наполягаєм на відповіді, так як це, запевняли в Міносвіти, може стати особистою таємницею кожного!

І діти, й колеги, і керівництво школи гарно відгукуються про свого творчого вчителя, яка, до речі, минулого року отримала перемогу у Всеукраїнському конкурсі Global Teacher Prize і, за його підсумками, увійшла у 50-ку кращих учителів України.

Головною метою сертифікації називають стимулювання вчителів до вдосконалення кваліфікаційного рівня обізнаності у професії. Нестача впевненості, дещо занижена самооцінка не дозволили багатьом, на думку педагога, стати учасником подібної інновації. Але, сподівається, наступного разу охочих перевірити власні сили, а заодно й отримати до зарплатні ще 20%, буде більше!

У 2020 році на сертифікацію вчителів початкових класів Житомирщини держава запланувала збільшити виділену квоту в 76 осіб. Та й порядок проведення етапів дещо змінили і першим буде, власне, саме ЗНО, підсумки якого покажуть, чи варто робити наступні кроки – портфоліо і відкриті уроки.

Схожі новини