Житомирщиною «гуляють» фальшиві 500 гривневі купюри: як уберегтися від підробки(Відео)

Нагадуємо, що дана інформація з`явилася в Інтернет-просторі ще в середині минулого року. Її підтвердили в пресслужбі НБУ України. Проте, як виявилося, незважаючи на попереджувальну публікацію, житомиряни досі продовжують страждати від шахраїв.

З листів читачів до редакції дізнаємося, що найчастіше їх ошукували в касах вокзалів, на автомобільних заправках та навіть у великих продуктових маркетах. Причому,  найчастіше підробкою ставали купюри номіналом у 500 гривень. Виходячи з наших досліджень, вибір у бік підробки саме цього номіналу робиться через легкість друку «рожевих» банкнот у принтері. Справа вся в тому, що основним кольором тла 500 гривень є  саме кварцево-рожевий колір, що є основним, ба навіть базовим у спектрі відтінків фарб в картриджі отруйних принтерів.

Як відрізнити підробку від оригіналу? Детально вивчивши ознайомчі ролики та інструкції з виявлення підробних банкнот, розповідаємо вам, як не потрапити «на гачок» до аферистів.

Перш за все, коли ми піднесемо 500-гривневу купюру під звичайне яскраве світло, побачимо, що портрет Григорія Сковороди світиться світлим кольором. Можна навіть сказати, що він має «восковий» вигляд. В той час, як провівши подібну маніпуляцію з фальшивою купюрою, будемо спостерігати звичайний малюнок відомого мислителя простим сірим олівцем.

По-друге,  обов`язково звертайте увагу на серійний номер купюри в правому верхньому кутку банкноти. У підробних банкнотах він однаковий та дублюється на кожному «папірці», а от справжні гроші будуть мати різні серійні номери. По-третє, основа або ж тло банківської купюри, на противагу підробним грошам буде насичений рожевий колір. А от «фальшивкам», у більшості випадків, притаманні піщано-рожеві кольори. На що точно не треба звертати увагу? Так це на водяні знаки, що добре розглядаються під світлом ультрафіолету.

На жаль, шахраї і їх навчилися підробляти. Наголошуємо на тому, що справжній водяний знак відрізняється від фальшивого розпливчастими контурами. Але в цілому малюнок повинен бути чітким. У підробці ж світлих частин майже немає.

Яке покарання загрожує за скоєнний злочин? У ст.199 Кримінального кодексу України зазначається, що виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту, а також збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору, голографічних захисних елементів, підробленої національної валюти України у виді банкнот чи металевої монети, іноземної валюти, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї – караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років. 

Схожі новини