У Бердичеві будуть притягати до відповідальності за порушення карантинного режиму

У зв’язку з оголошеним по Україні карантином, в місті Бердичеві рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 12 березня 2020 року обмежено роботу театрів, кінотеатрів, розважальних центрів (закладів) та розважальних зон в торгових, торгово-розважальних центрах. Також йшлося про обмеження роботи до 22.00 години для закладів ресторанного господарства, сфери послуг (крім торгових та медичних), для яких встановлено цілодобовий режим роботи. Під забороною виявилося і скупчення людей більше ніж 60 осіб. Але як виявляється, в Бердичеві далеко не всі дотримуються карантинного режиму.

Адже підприємці міста продовжують свою активну діяльність попри усі заборони. Так, зокрема на повну працюють окремі дискотеки міста Бердичева, а в суботу влаштовано урочисте відкриття нового супермаркету – з традиційним розіграшем призів та за участі великого скупчення людей. Так само ігноруючи усі правила здорового глузду, проводять тренінги бердичівські підприємці, запрошуючи спікерів з інших міст. А за кілька днів до міста планує заїхати виставка супергероїв, яка відкриється для дітей на ІІ поверсі меблевого магазина «Ясен».

У понеділок, 16 березня міська влада прийняла рішення щодо обмеження кількості відвідувачів у закладах ресторанного господарства до 10 осіб, однак є побоювання, що далеко не всі власники підуть на такі непопулярні кроки. Також не виключено, що невдовзі у випадку погіршення ситуації з поширенням коронавірусу будуть закриті усі ринки, торгово-розважальні заклади та об’єкти торгівлі, які здійснюють продаж промислової групи товарів. Але хто буде контролювати дотримання карантинного режиму?

Як пояснив заступник міського голови, законодавством встановлюється кримінальна та адміністративна відповідальність за порушення правил карантину. І у випадку виявлених порушень, які на думку громадян, порушують введені карантинні заходи та можуть завдати шкоду життю та здоров’ю інших людей, необхідно повідомляти органи місцевого самоврядування або працівників Бердичівського відділу поліції за телефоном гарячої лінії «102».

Так, зокрема статтею 325 Кримінального кодексу України передбачено, що порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захво­рюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом до 1700 гривень або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі на­слідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Згідно статті 137 ККУ невиконання або неналежне виконання професійних чи службових обов’язків щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх внаслідок недбалого або несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило істотну шкоду здоров’ю потерпілого, – карається штрафом від 1700 до 5100 гривень або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили смерть неповнолітнього або інші тяжкі наслідки, – караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Окрім того, є ще адміністративна відповідальність, передбачена ст. 42 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою порушення санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм тягне за собою накладення штрафу на громадян від 17 до 201 гривень і до 405 гривень – на посадових осіб. 

Схожі новини