З 1 червня у Бердичеві планують відкрити дитячі садочки, лікарню, спортзали та стадіони

З 1 червня і не раніше: у Бердичеві планують відкрити дитячі садочки, спортзали, стадіони, лікарню і Центр жінки.

Однак є нюанси, про які розповіли у міськраді. Чиновники сподіваються: люди розуміють, що карантин не закінчився, його лише послаблено. А тому обмежень у багатьох сферах життя не уникнути. «Ми ще не маємо результатів, як вплине на епідемситуацію  відкриття ринків, торгівельних закладів і закладів побуту, перукарень і так далі. Ще 19 травня робоча група відвідала всі ДНЗ Бердичева з метою перевірки можливості реалізації пропозицій від головного лікаря Державної санітарної служби України.

Перевага при зарахуванні дітей у групи садочків надаватиметься працюючим батькам.

Управлінням освіти складено списки усіх працівників закладів дошкільної освіти, за якими перевіряється, чи не є дані люди на самоізоляції, чи не були контактними або чи не є у числі хворих. Після підпису директора ЦПМСД ці працівники допускаються до роботи. Такі самі списки складаються зараз і тих дітей, які мають бажання відвідувати дошкільні навчальні заклади.

Велике прохання, щоб батьки швидше зв’язувались зі своїми вихователями, бо станом на сьогодні зв’язується 50-60 %», – розповідає заступник міського голови Бердичева Валентина Адаменко.

У міськраді вирішили відкрити дитячі садочки теж з 1 червня. «Це пов’язано з багатьма причинами. Основна – ми повинні перевірити, чи діти з даних сімей не знаходяться на самоізоляції, чи не були у числі хворих тощо», – додає вона.

Лариса Бабікова, директор КНП «Бердичівська міська лікарня», повідомила: на 22 травня в місті зареєстровано 92 випадки захворювання на короновірусну інфекцію. «З 10 травня по сьогодні не зареєстровано жодного випадку лабораторно по місту. Одужало на 22 число 51 особа. В інфекційному відділенні знаходиться 4 пацієнти, із них 3 медичні працівники. Загальний стан здоров’я їх задовільний, вони очікують на результати лабораторних обстежень. На сьогодні уже обстежено 120 працівників, результати їхніх обстежень на вірус негативні. Попередньо ми плануємо, що відновиться повністю робота міської лікарні з 1 червня. Але поступово, поетапно. Ургентна допомога надаватиметься як і повинна, але для цього буде змінений ще маршрут пацієнтів.

Планова допомога надаватиметься тільки після проведення лабораторного дослідження і від’ємного ПЛР-результату», – пояснили Лариса Бабікова.

Міська лікарня з Національною службою здоров’я України підписали угоду по надання стаціонарної допомоги пацієнтам з діагнозом короновірусної інфекції. Нею для мед закладу передбачено за квітень 4 млн. 333 тис. грн. Що ж до роботи пологового відділення, то, зі слів директорки КНП «Бердичівська міська лікарня», розпочнеться вона теж не раніше 1 червня. Усі працівники Центру жінки до того часу пройдуть обов’язкове ПЛР-тестування.

Схожі новини