Двоє бердичівлян намагалися переслати в Південну Африку та Росію лопаті літальних апаратів

Двоє мешканців Бердичева двома міжнародними поштовими відправленнями в Південну Африку та до РФ відіслали 6 шаблевидних лопатей повітряного гвинта, модель «S-1750х1200» та комплект 3-лопатевого повітряного гвинта моделі «RL-1750 х 1500», виготовлених спеціалізованим місцевим підприємством.  Задекларовані вони були як лопаті та набір лопаток до вентилятора.

Однак, згідно з митною експертизою, зазначені лопаті виявилися не до вентилятора, а для надлегких літальних апаратів цивільної авіації, таких як спортивні літаки, мотодельтаплани, автожири (гіроплани), пароплани, тощо, що мають двигуни потужністю  80-130 та  100-150 кінських сил.

Жодного передбаченого законодавством дозволу (висновку) Держекспортконтролю на право здійснення експорту лопатей повітряних гвинтів «S-1750х1200» та «RL – 1750 х 1500», чи будь-які інші документи щодо вкладення міжнародних поштових відправлень, до митниці не надавалося.

Складено протоколи про порушення митних правил за ст. 472 Митного кодексу України.

Оскільки, відповідно до митного законодавства, не можуть бути пропущені через митний кордон України, зокрема, товари, на пропуск яких потрібні дозволи інших державних органів, лопаті в комплекті вилучено до суду.

Схожі новини