Заходи з нагоди свята коронації ікони Божої матері Бердичівської,проходитимуть на закритій території

Яким чином, у якому форматі, з якою допустимою кількістю осіб та з виконанням яких вимог проходитимуть заходи з нагоди свята коронації ікони Божої матері Бердичівської, обговорювали у понеділок, 13 липня, на засіданні виконавчого комітету його члени, міський голова, його заступники, начальник поліції, начальник держпродспоживслужби та найголовніше – настоятель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого скапулярію у Бердичеві Рафаїл Мишковський OCD.

Саме він найперше виступив перед присутніми, розповівши, що на заходи, які цьогоріч проходитимуть у зовсім іншому форматі, повинні приїхати поважні гості, серед яких і посли іноземних держав. Також настоятель зазначив, що в молитві до Матері Божої об’єднається мала спільнота паломників, чого раніше не було. Адже кожного року у липні Бердичів зустрічав неймовірно велику кількість піших паломницьких груп, бердичівлян та гостей міста, а нині пішого паломництва не буде, будуть тільки представники 11-ти великих груп.

Цьогоріч карантин вніс свої корективи в організацію урочистостей і проходитимуть вони 18-19 липня на закритій території Санктуарію. Тут, як було зазначено начальником Бердичівського управління Держпродспоживслужби у Житомирській області Валерієм Биковим, може вміститися одночасно не більше 400 осіб за умови, звісно ж, дотримання усіх санітарних вимог.

18 19sanktuariy 3
Попередньо Кляштор перевіряла комісія, у складі якої, крім Валерія Бикова, були також заступник міського голови Валентина Адаменко та начальник Бердичівського ВП Олег Мельничук. Метою перевірки було обстеження території та попередньо планування того, як проходитимуть урочистості, де і що буде розміщуватися, та вирішення багатьох інших питань.

Варто зазначити, що, окрім можливості перебування на території Кляштору до 400 осіб із розрахунку 1 особа на 5 кв.м площі, обов’язково має дотримуватися соціальна дистанція у не менш ніж 1,5 метри, масковий режим та наявність антисептиків і місць для миття рук. Їх повинні розмістити при вході, так само, як і вказівники. До речі, входів буде 2. Важливо й те, що на встановлених пунктах проводитимуть безконтактний температурний скринінг, а також роздаватимуть питну воду та засоби індивідуального захисту.

 

Під час урочистостей чергуватимуть швидка допомога, поліція, пожежний автомобіль задля безпеки. Також будуть встановлені біотуалети, їхнє розташування та охорону узгоджуватимуть з керівництвом парафії, а всередині повинні обов’язково бути рідке мило, паперові рушники і дезінфектори. У свою чергу, комунальним службам міська влада поставила завдання забезпечити і контролювати прибирання та вчасне вивезення сміття з пл. Соборної і вулиць, прилеглих до місця проведення свята, забезпечити безперебійне освітлення вулиць міста, в т.ч. площі Івана Павла ІІ та прилеглих до неї вулиць, в ніч з 18 на 19 липня 2020 року і безперебійне водопостачання.

Зупинятися паломники повинні лише у готелях, де дотримуються усі рекомендації головного санітарного лікаря і списки цих готелів повинні надаватися заздалегідь, аби спеціально створена комісія могла перевірити наявність там засобів індивідуального захисту, проведення дезінфікуючих заходів тощо.
Було написане звернення до голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка про проведення заходів і узгоджено, що урочистості відбудуться в умовах обмеженого карантину, але з дотриманням усіх вимог. Контролювати це будуть і правоохоронці, і представники держпродспоживслужби.

Враховуючи те, що мала кількість вірян зможе особисто взяти участь у вищевказаних урочистостях, у всіх є можливість перегляду телевізійних трансляцій на католицькому телеканалі: в кабельних мережах, на веб-сайті, Youtube каналі EWTN Ukraine та Facebook-каналі EWTN Україна.

Джерело: https://www.rio-berdychiv.info/

Схожі новини