Інтерв’ю з депутатом міської ради Станіславом Лужанським

Станіслав Лужанський: «Якщо ви прагнете змін у майбутньому – станьте цією зміною у сьогоденні»

Активний, відкритий та ініціативний – за п’ять років депутатства в Бердичівській міській раді ім’я Станіслава Лужанського, його діяльність завжди були на слуху.

Народний обранець протягом усієї каденції наполегливо захищав інтереси громади, відстоював права бердичівлян на якісні комунальні послуги та доступні тарифи, дбав про незахищені верстви населення. Діяльність Станіслава Лужанського  стала справжнім локомотивом змін у спортивному житті міста, пробудженні громадської й громадянської активності та свідомості.

Депутат очолює Бердичівську асоціацію футзалу. Є головою Бердичівського відокремленого підрозділу громадської організації «STOP корупції».

Продовжує бути головою громадської організації «Патріотична-Сила», яка з початку російсько-української війни підтримує військовослужбовців, що на передовій, допомагає тим, хто повернувся зі Сходу, піклується про родини загиблих учасників АТО (ООС). Обранець також є керівником та ідейним натхненником проєкту «Розумне місто Бердичів» – дієвого інструменту розвитку партнерства між владою, громадянами та бізнесом.

«П’ять років депутатства – насичений та цікавий період у моєму житті. Продовжую дотримуватись принципу: хто не хоче працювати – шукає причину, а хто хоче – знаходить можливість. Я хотів та хочу працювати й діяти, знаходив та знаходжу для цього час і можливості. Жодне зі звернень громадян, які надходили до мене у цей період, не залишились без розгляду. За кожним з них – людські долі, проблеми, повний спектр яких я намагався не просто донести до керівництва міста, а й вирішити, витрачаючи не лише власний час, а й кошти», – зауважив Станіслав Лужанський.

Встановлення чесних, справедливих, демократичних та прозорих правил діалогу влади та громади на засадах взаємної довіри без брехні – серед пріоритетів у діяльності Станіслава Лужанського.

Депутат готовий пояснити бердичівлянам кожен свій вчинок та крок, своє «за» та «проти» під час голосування за той чи інший проєкт рішення. Такої ж відкритості та звітності впродовж п’яти років обранець вимагав від керівництва міста, керівників комунальних підприємств. Саме з цією метою у 2017 році домігся проведення аудиту виконання бюджету міста.

Державна аудиторська служба включила аудит витрат бюджетних коштів Бердичева до плану проведення заходів державного фінансового контролю. Перевірка встановила ряд порушень.

Та не бажання знайти порушення було головною метою для Станіслава Лужанського, а дати чиновникам можливість зрозуміти, що за свої дії вони підзвітні громаді, платникам податків.

Необґрунтованими та завищеними вважає депутат Бердичівської міської ради Станіслав Лужанський тарифи на воду. За ініціативи обранця та його колег з опозиції під стінами міської ради відбувались акції протесту. Люди відстоювали свої права, щоб не платити захмарну суму за послугу сумнівної якості. Але, на жаль, тариф лишився незмінним. Більшість у міській раді займають провладні депутати, які своїм голосуванням дають «зелене» світлом усім ініціативам та рішенням міського голови і його команди.

Натомість залишають без розгляду та шансу бути прийнятими потрібні проєкти рішень, підготовлені невгодними для влади депутатами. Завдяки зверненням обранця з’явилось освітлення на вулицях Заводській, Стадіонній та парковій зоні біля Міського плавального басейну по провулку Трудовому.

Завдяки зверненням мешканців мікрорайону Завідні та неодноразових звернень  Станіслава Лужанського по вулиці І.Огієнка відновлено дорожнє покриття.

Завдяки наполегливості Станіслава Лужанського розроблено документацію та проведено роботи по водовідведенню по вулиці 16 липня що знаходиться в районі м’ясокомбінату.

Довгоочікуване асфальтне покриття поклали на вулицях Олександра Венгера, Чкалова, Низгірецькій, на прибудинковій території по вулиці Стадіонній 41 та Новоіванівській 48, а на вулиці Червоній та біля НВК№10 з’явились такі бажані та потрібні тротуари, яких тут не було роками.

За ініціативи Станіслава Лужанського діти учасників АТО (ООС) харчуються у закладах дошкільної освіти – БЕЗКОШТОВНО. Звернення депутата підтримали члени виконавчого комітету на одному із засідань.

Підтримує обранець талановиту учнівську та студентську молодь. Станіславу Лужанському належить ініціатива щодо преміювання спортсменів та обдарованих дітей міста. Відповідне рішення також підтримали у міській раді. Залучення молоді до систематичних занять фізичною культурою та спортом, популяризація та розвиток футзалу в місті Бердичеві, пропаганда здорового способу життя – серед завдань, які ставив перед собою депутат Станіслав Лужанський та з якими блискуче впорався.

І це не просто слова, а конкретні справи. Завдячуючи зверненням та небайдужості депутата, відновлено штучне покриття на спортивному майданчику, що знаходиться в мікрорайоні Червоної Гори; зроблено ремонт спортивної зали у ЗОК № 14; проведено ремонт та закуплено інвентар в зал боксу, що на Червоній Горі.

За ініціативи Станіслава Лужанського розпочата процедура придбання містом Палацу спорту, що на Прогресі, та створено Спортивний клуб «Бердичів».

Спільно з колегою-депутатом Андрієм Чепілем  Станіслав Лужанський придбав та подарував учням загальноосвітньої школи № 7  15 м’ячів для заняття футболом, волейболом та баскетболом, а також Станіславом Лужанським було придбано та передано учням загальноосвітньої школи № 10 комплект футбольної форми. Та найголовніше, що любов до спорту депутат уміє прищеплювати та передавати підростаючому поколінню. Окрім того, створювати справжнє спортивне свято. Зокрема, за ініціативи Станіслава Лужанського та його організаторських здібностей у Бердичеві широко та з розмахом розпочали відзначати Всеукраїнський день футболу. Та свято не повинне обмежуватись одним днем. Тож справжні любителі та поціновувачі футболу знають, що Станіслав Лужанський домігся, щоб чемпіонат міста Бердичева з футзалу перейшов у відбірковий етап аматорської футзальної ліги України, а протягом останніх трьох років у нашому місті проходить відбірковий етап шкільної футзальної ліги України. Про організацію дозвілля для дітей Станіслав Лужанський теж не забував.

Так, за його ініціативи, сприяння та фінансової підтримки малеча на вулиці Новоіванівській має сучасний дитячий майданчик. А у сквері поряд з міським плавальним басейном проходять традиційні святкування у День захисту дітей.

Між іншим, у згаданому сквері обранець разом з однодумцями висаджував дерева, а навесні виходить сюди на прибирання. І не лише сюди. Зокрема кожної весни разом з небайдужими бердичівлянами Станіслав Лужанський організував масштабне прибирання у Парку Шкіроб’єднання, де за кілька годин вдавалось зібрати багато сміття. Депутат переконаний, що кожен з нас несе відповідальність за чистоту у рідному місті. І не лише чистоту.

Станіслав Лужанський пропонував депутатам цієї каденції чистити вулиці від снігу у своїх мікрорайонах, щоб навантаження на комунальну техніку стало меншим, та ініціативу обранці не підтримали.

Близька для Станіслава Лужанського благодійність. За його сприяння мешканці нашого міста неодноразово отримували допомогу. Міська та районна лікарні також отримували допомогу А саме: функціональні дитячі та дорослі ліжка, інвалідні візки, спеціалізовані велосипеди, засоби догляду за хворими, перев’язувальні матеріали та реанімаційне приладдя.

Депутат співпрацює з благодійними організаціями з Канади та країн ЄС.

Станіславу Лужанському вдалось скласти на «відмінно» тест з людяності та розуміння у важкі весняні місяці суворого карантину. За сприяння депутата, його особистих коштів бердичівські пенсіонери могли отримувати безкоштовний хліб. Акція, започаткована Станіславом Лужанським, стала важливою підтримкою для незахищених верств населення, якими є пенсіонери.

Допомагав депутат також населенню із засобами захисту.

Кожен шлях розпочинається з першого кроку. Перший крок у якості депутата Бердичівської міської ради Станіслав Лужанський зробив п’ять років тому. За цей час багато пройдено, досягнуто. Депутату не соромно дивитися у вічі людям, бо не звик кидати слів на вітер.

Попереду в Станіслава Лужанського багато планів та конкретних дій. Він переконаний, що може змінити місто на краще, тож не планує йти з політики та братиме участь у чергових виборах, що відбудуться 25 жовтня.

ОЛЕНА ІВАНЕНКО

Схожі новини