Степанов пояснив, чому в супермаркетах припинили продаж деяких видів товарів

10 січня минула друга доба посилених карантинних обмежень, які діятимуть в Україні до 24 січня включно.  

Період їх введення, з 8 до 24 січня 2021 року, збігається із завершенням інкубаційного періоду захворювання COVID-19 у людей, які потенційно інфікувалися під час новорічних свят. Про це під час брифінгу повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Якби ми 8 січня не ввели посилені протиепідемічні заходи, вже орієнтовно за 3 тижні довелося б вводити справжній локдаун ˗ з повною забороною громадянам покидати домівки, окрім тих, хто забезпечує ключові інфраструктури держави. Уряд попередив про посилення карантину за місяць до його введення.

9 грудня була офіційно оприлюднена постанова Кабінету Міністрів. За цей час бізнес міг підготуватися ˗ спланувати графік відпусток чи новий формат роботи, наприклад, доставки. Люди, у свою чергу, мали можливість завчасно придбати товари, які їм будуть необхідні протягом 16 днів», ˗ наголосив очільник МОЗ. 

Також він зазначив, що логіка обмежень посиленого карантину ґрунтується на законах епідеміології, а умови посиленого карантину не передбачають припинення торгівлі. «Наприклад, асортимент звичайного супермаркету пропонує широкий вибір будь-яких товарів продуктової та непродуктової групи. Зі 100 людей, яким треба зробити покупки, 20 підуть у супермаркет, аби придбати їжу, 20 придбають засоби гігієни, 20 людей купуватимуть посуд чи побутову техніку.

Натомість інші покупці, які планували придбати одяг, батарейки або шкарпетки (у разі заборони реалізації таких товарів у приміщенні магазину), замовляють їх через інтернет-магазини. Іншими словами, зі 100 людей, які могли б перебувати на території супермаркету, наражаючись на небезпеку інфікуватися COVID-19, в магазині знаходитимуться лише 40.  Отже, ймовірність того, що вони інфікуються або інфікують оточення, зменшується в рази», ˗ підкреслив Степанов.

Схожі новини