У Бердичеві люди вийшли на протести через підвищення тарифів

У  Бердичеві 10 січня, у неділю, люди вийшли до центральної площі міста, протестуючи проти підвищення тарифів на комунальні послуги.
«У неділю, 10 січня,  у Бердичеві обурені люди прийшли на мітинг до міської ради, близько півсотні осіб протестували проти підвищення тарифів на комунальні послуги. Біля Бердичівської мерії було чутно поодинокі вигуки “Ганьба!”

Зазначено, що жодних організаторів чи лідерів місцевих політичних сил не було видно.

«О 12-00 до людей вийшов міський голова Сергій Орлюк, та його заступники. Переконував людей, що місцева влада не впливає на ціни енергоносіїв. Але вона на їх підставі затверджує тарифи місцевих комунальних підприємств.

Сергій Орлюк  зазначив  що його пропозиція як Бердичівського міського голови: на наступному тижні провести позачергову сесію Бердичівської міської ради та прийняти відповідне звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів з вимогою переглянути тарифи на газ та його танспортування і тарифи на електроенергію.
Також  Сергій Орлюк звернувся  з проханням до  усіх жителів Бердичівської міської територіальної громади скористатись своїм правом на звернення до Президента України та підписати петицію на офіційному порталі з вимогою знизити енергетичні тарифи.
Ми – в одному човні, тому маємо підтримувати один одного у ці скрутні часи для нашого народу. І кожен бердичівлянин може розраховувати на підтримку міського голови у захисті своїх громадянських прав зазначив Сергій Орлюк.

Нагадаємо, на 28 грудня 2020 року Уряд схвалив постанову, відповідно до якої скасовується пільгова ціна на електроенергію за перші 100 кВт «з метою уникнення стрімкого зростання тарифу». Також на засіданні 28 грудня прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив перевірити обґрунтованість цін на газ для населення.

А з 1 січня 2021 тариф на розподіл газу АТ «Житомиргаз» становитиме 1,68 грн за куб.м (без ПДВ), а з ПДВ – 2,02 грн, тобто у порівнянні з попереднім зросте на 83 коп., або на 70 %.

На сайті президента України є створена петиція по цьому питанню.
Посилання на петицію https://petition.president.gov.ua/petition/110110/

Схожі новини