Мінцифра та НАЗК підготували навчальний курс про викривачів корупції

Про це 4 лютого повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

«Також громадяни знатимуть, хто такий викривач, які в нього права та гарантії захисту згідно із законом, до якого органу потрібно подавати повідомлення про корупцію та яку суму винагороди може отримати викривач. Міністерство цифрової трансформації України спільно з Національним агентством з питань запобігання корупції за підтримки Проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» (SACCI), який впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), запустили навчальний курс «Викривач в законі»», – йдеться у повідомленні.

Безкоштовно подивитися навчальний курс можна на платформі Дія.Цифрова освіта

В Мінцифри пояснили для чого потрібен такий навчальний курс:

поінформувати, хто такий викривач, які у нього права та гарантії захисту згідно із законом;

допомогти розібратися, що таке корупція, як вона впливає на життя кожного громадянина зокрема і державу та суспільство загалом;

допомогти зрозуміти, що має бути зазначено в повідомленні про можливі факти корупції, яке подає викривач;

допомогти розібратися, до якого органу потрібно подавати повідомлення про корупцію;

навчити подавати повідомлення про корупцію через сайти державних органів.

Заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що в навчальному курсі пропонується план дій і реальні інструменти для тих, хто хоче свідомо протидіяти корупції і стати викривачем.

«Курс спрямований на те, щоб кожен громадянин не просто усвідомив проблему – «Корупція існує». А щоб усвідомлення цього факту ставало відправною точкою до дії – «Що саме я можу зробити, щоб боротися з корупцією вже сьогодні?» – розповіла Валерія Іонан.

Керівник Проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» Лоренс Хелд розказав, що історично склалося так, що США ініціювали запровадження органами державної влади заходів із захисту викривачів корупції та заохочували держслужбовців і громадян чинити по совісті, якщо вони стали свідками зловживань на роботі чи державній службі.

«Для забезпечення демократичного та економічного добробуту України вкрай важливо, щоб термін «викривач» і культура викривання асоціювалися з такими словами, як сміливість, свідомість, чесність та сила», – наголосив Лоренс Хелд.

Керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач зазначив, що важливо залучати до викривання корупції якомога більше українців.

«Курс «Викривач у законі» є одним з інструментів для поширення знань про викривання. Окрім того, це додаткова аудиторія, здебільшого молода, у якої потрібно формувати нульову толерантність до корупції. Впевнений, він стане в пригоді тим, хто ще сумнівається: викривати корупцію чи ні», – пояснив Сергій Деркач.

Нагадаємо, з 1 січня 2020 року набув чинності закон «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції»: встановлено правовий статус викривачів корупції, їхніх прав і гарантії їх захисту, забезпечення умов для розкриття інформації про корупцію, передбачено, що викривач, який повідомив про корупційний злочин, має право на грошову винагороду (10% від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків від злочину), йому гарантується анонімність.

Схожі новини