Житомирщина однією з перших отримає COVID-вакцину: днями вона прибуде в Україну

В Індії вже відвантажили 500 тисяч доз вакцини від коронавірусу AstraZeneca і ця партія препаратів вже в дорозі до України. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Сьогодні (21 лютого, – ред.) особисто проконтролював відвантаження першої партії вакцин AstraZeneca (CoviShield) з заводу-виробника в індійському місті Пуне. 500 000 доз вакцини їдуть до України, і далі будуть розподілені між регіонами згідно плану МОЗ. Під час транспортування буде дотримано всіх температурних вимог, які необхідні для збереження якості вакцин”, – написав в Facebook Степанов.

Житомирщина отримає вакцину однією з перших

За словами заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, Житомирщина однією з перших в Україні отримає вакцину від коронавірусу.

“Маємо чіткий план, який дозволяє відразу після прибуття вакцини розвозити її до обласних складів 11 машинами одночасно: 7 областей (Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька та м. Київ) отримають вакцину в день розвезення, інші – наступного дня”, – зазначив Ляшко.

Область готова до вакцинації

В Житомирській ОДА вже розробили логістику і відпрацювали процес прийняття вакцини і її розповсюдження.

“Керівник штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з коронавірусом, Роман Родина відвідав Житомирську міську лікарню №2 імені В. Павлусенка та перевірив можливість розгортання пунктів вакцинування. В принципі, він залишився задоволений нашою підготовкою до процесу вакцинації. У нас є навчені бригади, розпланована логістика, ми знаємо як це буде відбуватися. Наразі ми очікуємо вакцину AstraZeneca”, – повідомила 22 лютого на брифінгу перша заступниця голови ЖОДА Наталія Остапченко.

Шість бригад медиків щодня зможуть вакцинувати 800 осіб. Про це в ефірі “24 каналу” заявив голова ОДА Віталій Бунечко.

“Ми зможемо за добу вакцинувати близько 800 людей. Єдине – чекаємо вакцину. У нас відведені окремі холодильні кімнати на Базі спецмедпостачання. Чекаємо, коли приїде вакцина. У нас готові 6 бригад: 2 в Житомирі, 2 в Коростені, по одній у Бердичеві та Новограді”, – зазначив Бунечко.

Нагадаємо, на Житомирщині першими вакцинуватимуть медпрацівників та військових.

Схожі новини