Розглядають справу податківця, звинуваченого у збуті службової інформації

Бердичівський міськрайонний суд здійснює розгляд кримінального провадження щодо 38-річного місцевого жителя, якому інкримінують несанкціоноване копіювання службової інформації, що призвело до її витоку, а також незаконний збут отриманих даних.

Досудове слідство проводилось територіальним підрозділом ДБР, який встановив, що у вересні 2020 року обвинувачений, працюючи головним державним податковим ревізором-інспектором, отримав від свого знайомого пропозицію роздобути інформацію про господарську діяльність одного з підприємств, що зберігалась в автоматизованих системах Державної податкової служби України, і до якої в обвинуваченого, в силу його службових обов’язків, був доступ. 

Відповідно до пред’явленого обвинувачення, через кілька днів після надходження такого прохання податківець скопіював з автоматизованої бази даних інформацію з обмеженим доступом та передав її «замовнику», за що отримав заздалегідь обумовлені 3 тис. грн. А наступного місяця іще раз дістав і продав цьому ж знайомому службові відомості про два інші підприємства, отримав за це 5 тис. грн винагороди. 

Дії податківця було кваліфіковано за частинами 1 і 2 статті 361-2 КК України та частинами 2 і 3 статті 362 КК України. У разі визнання винним, обвинуваченому може загрожувати від 3 до 6 років ув’язнення із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років.

Під час попередніх засідань суд допитав більшість свідків у цій справі, у тому числі одного легендованого. Останнє ж слухання, яке мало відбутись цього тижня, довелось відкласти на 25 листопада через нездужання обвинуваченого. У наступне засідання він має надати докази, що дійсно хворів. 

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

 

Схожі новини