Сертифікація педагогічних працівників-2022

Реєстрація вчителів, які виявили бажання пройти сертифікацію у 2022 році, розпочнеться 04 квітня та триватиме по 17 квітня.

У 2022 році сертифікацію зможуть пройти 2500 учителів початкових класів країни, з них – 93 педагоги Житомирської області. Міністерство освіти і науки України своїм наказом № 3 від 04.01.2022 визначило максимальний обсяг заяв, які можуть бути подані від кожної області, залежно від наявної кількості початкових класів у закладах освіти.

Для того, щоб зареєструватись, необхідно спочатку сформувати бланк реєстраційної картки-заяви.

Для цього вчитель має скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

Після заповнення картки-заяви треба сформувати пакет реєстраційних документів (оформлену реєстраційну картку-заяву, копію паспорта (чи іншого документа, що посвідчує особу), копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи-платника податків, довідку із закладу освіти) і надіслати цей пакет рекомендованим поштовим відправленням до регіонального центру оцінювання якості освіти. Детальні інструкції можна знайти на сайті УЦОЯО.

Відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Сертифікація складатиметься з трьох етапів:

незалежного тестування;

самооцінювання власної педагогічної майстерності;

вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Сертифікація – надзвичайно важливий етап у діяльності вчителів. Ця процедура забезпечує підвищення якості надання освітніх послуг через самооцінювання та зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічних працівників. Впродовж періоду проходження сертифікації вчитель осмислює досягнуте та формує завдання для подальшого професійного зростання.

Управління Державної служби якості освіти у Житомирській області буде регулярно публікувати матеріали на допомогу вчителям, які виявили бажання пройти сертифікацію, в ЗМІ, на фейсбук-сторінці та youtube-каналі управління.

Схожі новини