Житомирщина: за позовом прокуратури завдані довкіллю збитки стягнуті, земля від майже 100 тонн побутових і медичних відходів звільнена

За позовом прокурорів Чуднівської окружної прокуратури рішенням Господарського суду Житомирської області з приватного товариства стягнуто понад 60 тис. грн збитків, завданих внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства.

Про це повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«Установлено, що місцеве товариствосамовільно, без належних дозволів щодо розміщення твердих побутових відходів, правовстановлюючих документів на земельну ділянку та висновку з оцінки впливу на довкілля розмістило на території колишнього цегельного заводу, що у с. Будичани Житомирського району майже 100 т побутових і медичних відходів.

Такими діями товариство порушило вимоги Законів України «Про відходи», «Про охорону навколишнього природного середовища», а також Земельного кодексу України.

Проведена екологічна експертиза встановила, що внаслідок несанкціонованого складування відходів земельна ділянка комунальної власності втратила родючість, а довкіллю завдано незворотних порушень», – йдеться у повідомленні.

Оскільки у добровільному порядку порушник збитків не відшкодував, прокурори, на захист інтересів Чуднівської територіальної громади, заявили позов, який задоволено у повному обсязі. 

Наразі рішення суду про відшкодування до місцевого бюджету завданих збитків перебуває на виконанні. Також, за втручання прокуратури, землю від побутових відходів очищено.

Схожі новини